Област Варна е с най-висока заболеваемост в цялата страна. Това показват данните на единния информационен портал.
Област Варна е единствена с коефициент на 14-дневна заболеваемост, чиито ниво е над 2000 на 100 хил. души. население, сочи справката.
Към днешна дата стойността на коефициента е 2031 за областта. За сравнение в страната той е 1374. Най-ниска е заболеваемостта в област Кърджали – 534 на 100 хил.
Добрата новина за Варна е, че все пак заболеваемостта е низходяща тенденция.
Варна и Бургас са двете области, в които последната вълна се разви най-късно, но и най-късно отстъпва.
Днес в морската столица ще заседава областния щаб за борба с коронавируса. Въпреки високата стойност на заболеваемостта, предвид, че броят на заболелите спада и, че има достатъчно свободни ковид легла в областта, едва ли ще се стигне до затягане на мерките на локално ниво.