Tuesday, November 16, 2021
НачалоСпортни новиниНашите бяха разгромени с 4:0 от Швейцария

Нашите бяха разгромени с 4:0 от Швейцария

България отбеляза тежка загуба с 0:4 като гост на Швейцария в последната си среща от квалификациите за световното първенство по футбол.

България отбеляза тежка загуба с 0:4 като гост на Швейцария в последната си среща от квалификациите за световното първенство по футбол. Така отборът на Швейцария завърши първи в групата и се класира директно за финалите на световното първенство в Катар през 2022 година.

Евро шампионът Италия, който имаше равен брой точки със швейцарците остана втори, след като при гостуването си на Северна Иралндия направи нулево равенство. Така Италия ще трябва да играе бараж за да се класира за мондиала.

Българите са бориха успешно през първото полувреме, но след почивката отборът ни рухна. Ноа Окафор откри резултата с глава в 48-ата минута. В 57-ата Рубен Варгас направи 2:0 с изстрел отляво. В 72-ата минута Седрик Итен се разписа за 3:0. В добавеното време звездата на Аталанта Ремо Фройлер вкара за 4:0. “Часовникарите” удариха и две греди, а два техни гола бяха отменени заради засада.