Tuesday, July 13, 2021
Начало Спортни новини Ансамбълът ни по художествена гимнастика завоюва три медала от Световната купа

Ансамбълът ни по художествена гимнастика завоюва три медала от Световната купа

Българският ансамбъл завоюва един златен и два сребърни медала на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Минск.

Ансамбълът на България спечели сребърен медал на финала на три обръча и два чифта бухалки на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус).

Така възпитаничките на Весела Димитрова финишират надпреварата с три отличия, след като взеха златото на финала на композицията с пет топки, станаха втори в многобоя.

На обръчи и бухалки Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова бяха оценени с 45.450 точки.

Българският щаб подаде контестация за D1, която обаче беше отхвърлена.

Шампион на този уред стана Израел с 45.500 точки, а на трето място е Узбекистан с 43.700 точки.

Българските гимнастички взеха златото на пет топки. Те изпълниха перфектно композицията си и получиха рекордната досега оценка от 47.800 точки (39.200 за трудност и 8.600 за изпълнение).

Това е последно състезание за българския ансамбъл преди олимпийските игри в Токио 2020.

В класирането следват Израел с 47.000 точки, Беларус с 46.500 точки и Узбекистан с 46.550 точки.

Татяна Воложанина завърши осма на финалите на топка и на лента.

На топка българката остана осма с оценка от 23.750 точки. Тя допусна грешка на лента (изпускане извън терена) и със 17.300 точки също завърши на осмо място.

На обръч шампионка е Алина Харнаско с 27.700 точки, пред Анастасия Салос с 27.400 точки и Лала Крамаренко (Русия) с 26.650 точки.

На топка златото взе Алина Харнаско (Беларус) с 28.600 точки. Втора се нареди Лала Крамаренко (Русия) с 27.100, а трета е Анастасия Салос (Беларус) с 26.250 точки.

На бухалки първа отново е Алина Харнаско с 27.500 точки, пред Лала Крамаренко (Русия) с 26.800 и Никол Зеликман (Израел) с 26.150 точки.

На лента първа е Лала Крамаренко с 24.500 точки, следвана от Анастасия Салос с 23.550 и Кристина Погранична (Украйна) с 22.250 точки.

На турнира в Минск участваха 20 индивидуални гимнастички и 4 ансамбъла. В многобоя Татяна Воложанина е осма, а 15 годишната Стилияна Николова се класира 10-та.